Kontakt

Her finner du kontaktpersoner i medlemsinstitusjonene.

Finnmark fylkesbibliotek Helena Maliniemi – koordinator / spesialrådgiver
tlf. 902 17 538 helena.maliniemi@ffk.no
  Sonja Siltala – fotokoordinator / fotograf
tlf. 901 96 234 sonja.siltala@ffk.no
Sámi Arkiiva – Samisk arkiv Grete G. Bergstrøm – arbeidsgruppemedlem – arkivar
tlf. 78 44 85 60 greber@arkivverket.no
Statsarkivet i Tromsø   Svein-Olaf Nilssenarbeidsgruppemedlem – arkivar
tlf. 77 64 72 05 svni@arkivverket.no
Interkommunalt arkiv Finnmark    Gunnhild S. Engstad – arbeidsgruppemedlem – arkivsjef
tlf. 926 71 905 gunnhild@ikaf.no
Varanger Museum
Vadsø museum – Ruija kvenmuseum Tove Kristiansen – konservator
tlf.454 87 239 Tove.Kristiansen@varangermuseum.no
Vardø museum Synnøve Fotland Eikevik – konservator- arbeidgruppemedlem vara
tlf. 466 23 150 Synnove.Eikevik@varangermuseum.no
Sør-Varanger museum Camilla Carlsen – samlingsansvarlig
tlf.78 99 48 80 Camilla.Carlsen@varangermuseum.no
RiddoDuottarMuseat
RMD-De Samiske samlinger Margrethe Vars – arbeidsgruppemedlem  – samlingsansvarlig
tlf. 406 10 405 margrethe@rdm.no
RDM-Kokelv Elin Mathisen – avdelingsleder
tlf. 473 26 862 elin@rdm.no
RDM-Porsanger museum Riina Kaisa Laitila – avdelingsleder
tlf. 950 13 125 riinakaisa@rdm.no
RDM-Kautokeino tlf. 78 99 48 80
Museene for kystkultur og gjenreisning
Gamvik Museum       Torstein Johnsrud – avdelingsleder
tlf. 78 49 79 49 torstein@kystmuseene.no
Berlevåg Havnemuseum Anfrid Oline Hojem – avdelingsleder
tlf. 936 14 187 anfrid@kystmuseene.no
Nordkappmuseum Arvid Bye – museumsdirektør
tlf. 902 05 643 arvid@nordkappmuseet.no
Gjenreisningsmuseet Tove Johansen – samlingsrådgiver
tlf. 784 02936 Tove.Johansen@gjenreisningsmuseet.no
Måsøy museum tlf. 78 42 37 66 sofus@kystmuseene.no
Verdensarvsenter for bergkunst / Alta Museum Merete Ødegaard – konservator / avdelingsleder
tlf. 957 37 783 merete@altamuseum.no
Deanu og Várjjat Museasiida
/Tana og Varanger Museumssiida
Varanger Samiske Museum         Ingvild Marie Bjørnå Pettersen – konservator
tlf. 952 62 153 Ingvild.Pettersen@dvmv.no
Tana Museum Elisabeth Erke – avdelingsleder
tlf. 952 62 157 Elisabeth.Erke@dvmv.no
Østsamisk Museum Honna Havas – avdelingsleder
tlf. 916 81 401 honna.havas@dvmv.no
Savio Museum Liv Astrid Kvammen Svaleng – avdelingsleder
tlf. 952 62 159 liv.svaleng@dvmv.no