Guovdageainnu Bridgesearvi / Kautokeino Bridgeklubb

Bridgespill kom i gang i Kautokeino i uformaliserte former  før 2.verdenskrig, og i 1957 startet de fire naboene og bridgespillerne Ola Aarseth, Ole K.Sara, Lauritz Klemetsen og Olav Malin opp – Bridgeklubben Rask”. Kort tid etter, 12. november kl.19.30 stiftet 14 menn Kautokeino Bridgeklubb under et møte på  Kautokeino Gjestgiveri.

Gjestgiveriet var heretter klubbens faste spillested på tirsdager. I 1958 ble klubben medlem av Vest-Finnmark Bridgeklubb. Gjestgiveriet brant ned under en bridgefest, og klubben måtte flytte til Luftforsvarets befalsmesse, for seinere å møtes på Kauokeino Turisthotell, og så til Kautokeino kulturhus da det ble bygd ført på åttitallet. I 1967 startet Kautokeino den åpne “Kautokeino-turneringa”, som ble svært populær. Bridgespillerne fra Kautokeino har kunnet vise til flere gode resultater. I 1997 telte klubben 23 medlemmer og omlag 300.000 spill hadde blitt spilt i klubbens regi.

Arkivnavn Guovdageainnu Bridgesearvi / Kautokeino Bridgeklubb
Arkivskaper Guovdageainnu Bridgesearvi / Kautokeino Bridgeklubb
Arkivref. (id) SAMI/PA-1063
Reg. base Asta
Publ. base (evt. link til katalogen) Arkivportalen
Type materiale, evt. også innholdstype Egenproduserte trykksaker, jubileumshefte mm.
Tidsperiode 1957 – 1997
Type virksomhet Frilufts- og fritidsorganisasjoner
Sted / område Guovdageainnu Kautokeino
Språk Norsk
Ordningsgrad Ferdig ordnet
Omfang
Arkivliste Ferdig katalog
Digitalisering (evt. link til dig. filer) Arkivportalen
Oppbevarings-   /deponeringssted Samisk arkiv/ Sámi Arkiiva
Kontaktopplysninger Samisk arkiv/Sámi Arkiiva
Spesielle bemerkninger
(fysisk tilstand, klausul osv.)